ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8639396
*
nr 863 9396
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 118
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2013
kl 19:04:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 07:48:58
1
100 kr
30/11 00:42:28
2
150 kr
1/12 23:48:16
3
200 kr
2/12 18:36:45
4
Vinnande bud
2/12 18:59:09
5
350 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 863 9396
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 118
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 07:48:58 | 1 | 100 kr |
30/11 00:42:28 | 2 | 150 kr |
1/12 23:48:16 | 3 | 200 kr |
2/12 18:36:45 | 4 | Vinnande bud |
2/12 18:59:09 | 5 | 350 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27